Dubai Vizesi Nedir?

Dubai vizesi, Dubai’ye seyahat edecek olan yabancı uyruklu kişilerin giriş yapabilmeleri için gereken resmi izindir. Dubai, Türkiye ve birçok diğer ülkeden gelen ziyaretçilere vize uygulamaktadır. Vize resmi olarak Birleşik Arap Emirlikleri vizesi olarak adlandırılır. Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Şârika ve Ümmü'l-Kayveyn olmak üzere 7 emirlikte de geçerlidir.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler, turistik, ticari veya geçici dönemler için vize başvurusu yapmak zorundadır. Dubai vizesi, genellikle seyahat amacına ve süresine bağlı olarak farklı kategorilere ayrılır.

En yaygın Dubai vize türleri arasında turist vizesi, iş vizesi ve geçici iş vizesi bulunur. Turist vizesi, Dubai’yi ziyaret etmek, tatil yapmak veya aile ziyareti için planlayan kişiler için uygun bir seçenektir. İş vizesi, Dubai’de çalışmak veya iş yapmak isteyen kişilere verilirken, geçici iş vizesi, kısa süreli iş seyahatleri için geçerlidir.

Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi başvurusu sadece online olarak BAE hükümeti tarafından yetkilendirilmiş Dubai’de turizm acentesi bulunan vize başvuru merkezlerinden yapılabilir. Bireysel olarak konsolosluk üzerinden Dubai vize başvurusu yapılmamaktadır. Başvuru sürecinde yalnızca doğru şekilde çekilmiş ya da taranmış pasaport görseli göndermek ve vize ücretini ödemek yeterli olacaktır. Vize başvurusu incelendikten sonra, başvuru sonucu tarafınıza başvuru yaptığınız aracı kuruluş tarafından iletilir.

Vizenizin gerçekliğini aşağıdaki BAE resmi sayfasından kontrol edebilirsiniz.
https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/default.html#/fileValidity

Lütfen unutmayın ki vize gereksinimleri ülke ve seyahat amacına göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla, Dubai’ye seyahat etmeyi düşünüyorsanız, seyahat amacınıza uygun vize gereksinimlerini doğrulamak için BAE hükümeti tarafından yetkilendirilmiş acentelar, resmi vize hizmetleri veya büyükelçiliği/ konsolosluğu ile iletişime geçmeniz önerilir.2024 Yılı Dubai Vize Ücretleri

-30 Günlük tek girişli vize: 90$
-30 Günlük çok girişli vize: 168$
-60 Günlük tek girişli vize: 168$
-60 Günlük çok girişli vize: 266$
-48 Saat transit vize: 48$
-96 Saat transit vize: 68$
-2 Yıllık freelancer serbest çalışma vizesi: 2900$

-Fazla konaklama ücreti: 808$
-DNATA’dan Çıkış İzni: 39$
-Abu Dhabi’den çıkış izni : 96$

Dubai vizesi kaç günde gelir?

Dubai Vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi başvuru yoğunluğuna, başvuru doğruluğuna, konsolosluk veya büyükelçilik prosedürlerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genellikle Dubai Vizesi başvuruları 1-3 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak, başvurunun tamamlanma süresi bazen daha kısa, bazen de daha uzun olabilir.

Yoğun seyahat dönemlerinde veya özel durumlarda, başvuru süreci daha uzun olabilir. Başvurunuzu mümkün olan en erken zamanda tamamlamanız ve seyahat tarihine uygun bir şekilde plan yapmanız önemlidir.

Dubai vizesiz alıyor mu?

Hayır, Dubai’ye seyahat etmek için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’nın vize alması gerekmektedir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir parçasıdır ve ülkede vize politikaları bulunmaktadır. Bu nedenle, Dubai’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerin genellikle Dubai Vizesi alması gerekmektedir.

Yeşil Pasaport Sahipleri Dubai için Vize Almalı mı ?

Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilmiş Yeşil Pasaport Sahiplerinden BAE hükümeti tarafından vize istenmemektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Vize Türleri

Dubai Vize çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
-30 günlük tek girişli vize
-30 günlük çok girişli vize
-60 günlük tek girişli vize
-60 günlük çok girişli vize
-2 yıllık freelancer serbest çalışma vizesi
-48 saat transit vize
-96 saat transit vize

Dubai Vizesi başvurusu yaparken, seyahat sürenize ve amacınıza uygun olan vize türünü belirtmeniz önemlidir.

30 Gün Tek Girişli Vize

30 gün tek girişli vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) turistik veya ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. Bu vize, başvuru sahibine BAE’ye 30 gün boyunca geçerli olan ve tek giriş hakkı tanıyan bir vize sunar. Başvuru sahibi, BAE’ye giriş yaptıktan sonra 30 gün boyunca ülkede kalabilir, ancak bir kez çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapma hakkına sahip değildir.

30 gün tek girişli vize, turistik amaçlarla BAE’deki yerleri ziyaret etmek, alışveriş yapmak, aile ziyaretleri veya ticari faaliyetler gibi kısa süreli seyahatler için uygun olabilir. Vize süresi, başvuru sahibinin seyahat planlarına ve BAE’nin vize politikalarına bağlı olarak değişebilir.

30 Gün Çok Girişli Vize

30 gün çok girişli vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. Bu vize, başvuru sahibine BAE’ye 30 gün boyunca geçerli olan ve birden fazla giriş hakkı tanıyan bir vize sunar. Başvuru sahibi, vize süresi içinde istediği zaman BAE’ye birden fazla kez giriş yapabilir ve çıkış yapabilir.

30 gün çok girişli vize, BAE’yi turistik veya ticari amaçlarla sık sık ziyaret etmek isteyen kişiler için uygun olabilir. Bu vize türü, iş seyahatleri,ticari toplantılar, düzenli ziyaretler veya BAE’deki turistik yerleri keşfetme gibi nedenlerle tercih edilebilir.

60 Gün Tek Girişli Vize

60 gün tek girişli vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) turistik veya ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. Bu vize, başvuru sahibine BAE’ye 60 gün boyunca geçerli olan ve tek giriş hakkı tanıyan bir vize sunar. Başvuru sahibi, BAE’ye giriş yaptıktan sonra 60 gün boyunca ülkede kalabilir, ancak bir kez çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapma hakkına sahip değildir.

60 gün tek girişli vize, turistik amaçlarla BAE’deki yerleri ziyaret etmek, alışveriş yapmak, aile ziyaretleri veya ticari faaliyetler gibi kısa süreli seyahatler için uygun olabilir. Vize süresi, başvuru sahibinin seyahat planlarına ve BAE’nin vize politikalarına bağlı olarak değişebilir.

60 Gün Çok Girişli Vize

60 gün çok girişli vize, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. Bu vize, başvuru sahibine BAE’ye 60 gün boyunca geçerli olan ve birden fazla giriş hakkı tanıyan bir vize sunar. Başvuru sahibi, vize süresi içinde istediği zaman BAE’ye birden fazla kez giriş yapabilir ve çıkış yapabilir.

60 gün çok girişli vize, BAE’yi turistik veya ticari amaçlarla sık sık ziyaret etmek isteyen kişiler için uygun olabilir. Bu vize türü, iş seyahatleri,ticari toplantılar, düzenli ziyaretler veya BAE’deki turistik yerleri keşfetme gibi nedenlerle tercih edilebilir.

2 Yıllık Freelancer Serbest Çalışma Vizesi

Paket İçeriği:
- 2 Yıllık Serbest Çalışan Vizesi
- Sağlık Testi
- Vize Damgalama
- Emirates ID
- Çalışma İzin Belgesi

Kapsamı:
- Ailenize sponsor olabilirsiniz
- Yurtdışından başvurabilirsiniz
- BAE sürücü lisansına başvurabilirsiniz
- Kişisel banka hesabı açabilirsiniz
- Kredi kartı alabilirsiniz
- Part time veya full time çalışabilirsiniz

Gerekli belgeler:
*1: Pasaport Fotokopisi
- 1. 2. veya son sayfa

*2: Biyometrik fotoğraf
- Beyaz arka planlı yüksek çözünürlük

Dubai Vizesi Neden Reddedilebilir?

Geçersiz Pasaport

Güvenlik nedenleri: Başvuru sahibinin geçmişteki kriminal kayıtları, güvenlik endişeleri veya BAE’nin ulusal güvenliğine tehdit olarak değerlendirilen unsurlar başvurunun reddedilmesine neden olabilir.

Vize politikalarına uymama: Başvuru sahibi, vize başvurusu sırasında veya daha önce vize politikalarına uymamış veya BAE’nin vize koşullarını ihlal etmiş ise başvuru reddedilebilir.

Diğer nedenler: Her vize başvurusu özeldir ve bazı durumlarda başvuru sahibi hakkında başka nedenler de göz önünde bulundurulabilir.

Bu, başvuruyu reddetme yetkisi olan konsolosluk veya büyükelçilik yetkililerine bağlıdır.

Vize Sponsor Dilekçesi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Vize sponsor dilekçesi, bir kişinin veya kurumun, vize başvurusu yapan başka bir kişinin seyahatini desteklediğini ve sponsorluk yaptığını belirttiği resmi bir dilekçedir. Vize sponsor dilekçesi genellikle aşağıdaki durumlarda gereklidir:

Aile Ziyareti: Bir kişi, aile üyelerini ziyaret etmek için başka bir ülkeye seyahat ediyorsa, aile üyeleri tarafından sponsorluk yapılan bir vize dilekçesi sunulması istenebilir.

İş Seyahati: Bir şirket veya işveren, çalışanının iş seyahati için başka bir ülkeye gitmesini destekliyorsa, işveren tarafından sponsorluk yapılan bir vize dilekçesi sunulması gerekebilir.

Eğitim: Bir öğrenci, eğitim amacıyla başka bir ülkeye gitmek istediğinde, eğitim kurumu veya sponsoru tarafından sponsorluk yapılan bir vize dilekçesi talep edilebilir.

Ancak BAE hükümeti 2022 yılından itibaren yalnızca pasaport ile başvuruları kabul etmektedir.

Gerekli Belgeler

Dubai’ye vize alma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai vizesi konusunda Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarına vize kolaylığı ve e-vize hizmeti sağlamaktadır.
Bu sebeple başvurunuz için sadece aşağıdaki üç belge yeterlidir:

– En Az 6 Ay Daha Süresi Bulunan Pasaport: Dubai vizesi için başvururken pasaportunuzun başvuru anında en az 6 ay daha geçerlilik süresinin olması gerekmektedir. Pasaportunuzun fotoğrafının bulunduğu ana sayfasının renkli olarak taranmış veya parmağınız görünmeden tam ekran görünen, kaliteli bir şekilde çekilmiş fotoğrafını sunmanız yeterlidir.

– Bir Adet Fotoğraf: Vesikalık veya düz bir arka plan önünde telefonunuzdan çektiğiniz bir fotoğrafınızı iletmeniz yeterlidir.

– Vize İşlem Ücreti Dekontu: Vize ücretini ödediğinize dair banka dekontunu firmamıza sunmanız gerekmektedir.

Örnek Pasaportdubai vize , dubai vize al, dubai,vizesi,dubai vizesi
Dünya'nın cazibe merkezi Dubai'ye gitmenin en hızlı yolu.

Dubai merkezli resmi vize sağlayıcısı statüsünde bulunan şirketimiz MBD Tourism LLC, dubaivizeal.com üzerinden gerçekleştirilen tüm vize başvurularını devlet gözetiminde işleme tabi tutmakta olup, Birleşik Arap Emirlikleri Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü (G.D.R.F.A.) tarafından resmi olarak yetkilendirilmiştir.